Linia gastronomiczna

Profimax SP 180 - Preparat do czyszczenia grilli, pieców konwekcyjnych, frytkownic
  • Profimax SP 180 - Preparat do czyszczenia grilli, pieców konwekcyjnych, frytkownic

Profimax SP 180 - Preparat do czyszczenia grilli, pieców konwekcyjnych, frytkownic

  • skutecznie czyści powierzchnie z silnie nagromadzonych i przypalonych osadów tłuszczowych
  • szybko przenika w głąb twardych warstw zabrudzeń ułatwiając ich usuwanie

Zastosowanie: Preparat SP 180 przeznaczony jest do gruntownego czyszczenia grilli, pieców konwekcyjnych, piekarników, frytkownic i innych tego typu urządzeń pracujących w wysokich temperaturach. Znakomicie penetruje grube warstwy przypalonych osadów i tłuszczu umożliwiając odspojenie od podłoża. Podwyższona temperatura przyspiesza proces czyszczenia. Nie nadaje się do stosowania na powierzchnie wrażliwe na alkalia, miedziane, mosiężne, aluminiowe, ocynkowane, itp.

Sposób użycia: Nanieść stężony preparat Profimax SP 180 przy pomocy spryskiwacza na powierzchnie piekarników, grilli, itp. i pozostawić na 10 do 30 minut, w zależności od stopnia przypalenia osadów tłuszczowych. Temperatura mytych akcesoriów nie powinna być wyższa niż 60oC. Następnie całość zebrać i spłukać ciepłą, bieżącą wodą, pozostałe reszki zabrudzeń usunąć mechanicznie, np. zeskrobując. W przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń proces powtórzyć. W przypadku czyszczenia frytkownic spuścić olej i zamknąć zawór spustowy. Napełnić frytkownicę wodą nieco powyżej poziomu oleju i ostrożnie wlać Profimax SP 180 w ilości 1 litr na 20 litrów wody. Jeżeli posiadamy drobne akcesoria, które mieszczą się we frytkownicy, celowym będzie umieszczenie ich w kąpieli myjącej. Włączyć frytkownicę i doprowadzić kąpiel do lekkiego wrzenia przez okres od 20 do 30 minut. Następnie wyłączyć urządzenie, poczekać do ochłodzenia roztworu. Otworzyć zawór i spuścić zużyty roztwór kąpieli myjącej. Całość starannie spłukać bieżącą wodą, mechanicznie usunąć pozostałe resztki i ponownie kilka razy spłukać frytkownicę pod bieżącą wodą.

pH: >13

pojemność: 5L

UWAGA! Przed ponownym napełnieniem olejem, frytkownicę należy starannie osuszyć. Nawet minimalna zawartość wody w oleju, po podgrzaniu grozi wypienieniem lub pryskaniem gorącego oleju, co może skutkować oparzeniami.

PLIKI DO POBRANIA:

PODAJ SWÓJ ADRES, ABY OTRZYMYWAĆ JAKO PIERWSZY NAJNOWSZE INFORMACJE O PROMOCJACH I NOWOŚCIACH!